הולכות רחוק – ריס ווית’רספון, שריל סטרייד

הנה אני כותב על סרט, סרט שלא ראיתי אבל אני יודע על מה מדובר כי קראתי והתרשמתי מספר.

מדובר בסרט “הולכת רחוק” בהפקתה ובכיכובה של ריס ווית’רספון (הבלונדינית מ”לא רק בלונדינית”) , המספר את סיפורה האמיתי של שריל סטרייד.

אני מגדיר עצמי כמאמין בנשים, אפשר להבין אותי בקלות במיוחד למי שמכיר את שלושת הנשים בחיי – אמי , אשתי , בתי.

האמונה שלי בנשים ובכוחן קיבלה חיזוק (אם בכלל הייתי צריך) בעת קריאת הספר “הולכת רחוק” , שריל גיבורת הספר הגיעה לשפל בחייה, נישואיה מתפרקים ובעיקר באשמתה, היא צורכת סמים , משתרללת עם מי שזז (במשטרת ישראל בימים אלה הייתה פורחת מן הסתם) ובקיצור נוקשת על שערי הגיהנום.

בנקודה זו של חייה היא מחליטה לאסוף עצמה ולחזור לדרך חדשה, לחזור לחיים להרויח את בנותייה חזרה.

מסע ההיטהרות שלה מתחיל  בהחלטה ללכת לבד 1,000 ק”מ בשביל הטרקים    Pacific Crest Trail     בארה”ב , מסע שנמשך שלושה חודשים,(אם תרצו גרסה כלשהי לשביל חוצה ישראל שלנו).

סיפור המסע הוא הסיפור, הבדידות בטבע, הפחד לעיתים (תתמודדו אתם עם קריאות הזאבים) , רגעי השבירה, רגעי החוזק, מפגש עם אנשים (אבל מפגש , היא הקפידה מאד ללכת לבד.

זה סיפור של נצחון הרוח, של הניצחון הגדול ביותר האפשרי (על השדים שבתוכך), ועל הגבורה הסיזיפית של הצעדה של עוד ק”מ, עןד ק”מ, מלווה ברעב (אתה יכול לאכול רק מה שאתה יכול לשאת איתך), מזג אויר קיצוני, חם , קר, שלג, בוץ.

בסוף הספר מספרת שיריל אם השתנו חייה באותו מסע והיכן היא נמצאת היום (לסקרנים , הכל כמו בארה”ב – יש HAPPY END ) .

גם השחקנית עברה תהליך אישי לא פשוט בהפקת הסרט, הסטיגמה של ריס בהוליבוד היא של בת השכן הזכה והבתולית, הסרט הזה חייב אותה לשנות סטיגמה, בהוליבוד לא הסכימו והיא הפיקה את הסרט לבד, היו סצנות של סקס וסמים שהיו קשות גם לה, אבל נחושה התמודדה והצטלמה.

הסרט עולה לאקרנים השבוע, בוודאי ארוץ לראות אותו, הסיכון קטן, אני שומע שריס ווית’רספון מועמדת לאוסקר על משחקה, כמה אוכל ליפול?