פנים רבות לה לאהבה

(בתמונה – בלהה מגשימת החלומות שברקע ארגזי השי)

פנים רבות לה לאהבה ולאושרי מצאתי אהבה במקומות רבים.

על שתי אהבות אני רוצה לספר.

על אהבה לילדים באשר הם ילדים ולאו דווקא הילדים שלי , הנכדים שלי.

ועל אהבה רבה לקבוצת הכדורגל “שלי” מכבי תל אביב.

והטוב שבעולמות – האפשרות שניתנה לי לשלב בין העולמות.

במסגרת עבודתי אני פוגש ילדים רבים , בנות, בנים, גבוהים, נמוכים, שמנים, רזים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, תושבי ישראל ותושבי מדינות שמעבר לגבול קרובות או רחוקות, המשותף לכולם שהם כולם במצוקה כזו או אחרת.

את מכבי ת”א אני אוהב מאז היותי ילד, (וזה היה מזמן) , אני אוהב כל מה שנקרא “מכבי (אין צורך להוסיף ת”אזה הרי כל כך ברור) , אני אוהב את קבוצת הכדורסל, את הכדורעף, את הטניס ואם היה קבוצה בדוקים הייתי אוהב גם אותם, אבל יותר מכל אני אוהב את קבוצת הכדורגל, איתה התבגרתי, איתה גדלתי  וגם ילדי שנולדו לפני שאמרו אבא, אמא ידעו לומר מכבי.

גדלתי עם שייע גלזר, גדלתי עם אברהם בנדורי, התבגרתי  עם גיורא שפיגל, התבגרתי עם צביקה רוזן, שערי האפיר עם אבי נמני, פדחתי גדלה עם ערן זהבי.

לפעמים קשה להאמין מה יכול לתרום שחקן כדורגל לילד חולה, קשה להאמין מה יכול לתרום פוסטר של כדורגלן לילד מבוהל מזריקה מאיימת, אני שראיתי , אני שנוכחתי יכול להעיד מה תרומה כזאת יכולה לעשות.

לא יאומן אבל קרה לא פעם שילד המרפה ידיו מחבל ההצלה של הרפואה,  מחבל ההצלה של חייו יחזק את אחיזתו בעקבות פנייה של שחקן נערץ.

לא יאומן אבל קרה לא פעם שילד מבוהל ממזרק וצורח בקולי קולות כנגד “רוע הגזירה” המאיימת עליו נרגע באחת אפילו רק תמורת הבטחה שיקבל צילום של  שחקן כדורגל נערץ.

אני שהייתי בצמתים האלה ראיתי מה תרומתם של שחקני מכבי, מה תרומתם של הפוסטרים של שחקני מכבי יודע עד כמה זה תורם.

רק לאחרונה לקראת שנת הלימודים החדשה והשנה החדשה חולקו תיקי בית ספר עם הלוגו של מכבי, תיקים שמכבי תרמו, לילדים במצוקה, את ההקלה ולו לרגע, את החיוך שעלה על פניהם של אותם ילדים לא ניתן לקנות בכסף רב אלא רק באהבה , בתשומת לב, מכבי תל אביב היא בהחלט מושא ראוי לאהבה, לאהבה רבה, ולא אמרתי מילה על כדורגל בפני עצמו.

שנה טובה לילדים בכלל, שנה טובה לילדים במצוקה בפרט, שנה טובה למועדון מכבי ת”א בכלל, שנה טובה לקבוצת הכדורגל של מכבי בפרט.

מוקדש בתודה ליונית ממכבי ת”א ולבלהה מגשימת החלומות שתרמו ליותר מפני ילד אחד לזרוח ולו לרגע  קט.