ע’ הולך לקונצרט – דף מידע

ע’ ידידי בישר לי שביום שני הקרוב הוא הולך לקונצרט, אצלו זה אירוע כמעט חד פעמי, אצלי זה מעשה שגרה שנים הרבה, החלטתי לעשות לו “מורה נבוכים” לקראת אותו האירוע.

בהופעה יאזין ע’ לשירים מסגנונות שונים העוסקים באמונה, משפחה, פטריוטיות וההגדרה מי לנו , מי לצרינו.

שיר שהמקהלה הענקית בוודאי תשיר הוא שר  הודיה ליושב במרומים על בחירתו “אני מודה לאלוהים שהוא שונא ת’אדומים” אין  צורך לבאר.

לאחר מכאן שירי תהילה לסולנים “ערן, ערן זהבי…”, “הו דור מיכה” , “ניקולה, ניקולה, ניקולה”.

גם בעניני משפחה עוסקת המקהלה שע’ עומד להכיר “… האשה כבר אמרה לי זה או אני או מכבי, אמרתי איך לא קלטת זה מכבי או מוות” כמו אצל היהדות החרדית האומרת “כבודה של בת מלך פנימה” ומתייחסים לאשה כאל סוג ב’ גם אנו מכבדים מאד את האשה, אבל בערבון מוגבל  לא צריך להגזים.

גם חשבונות עבר מנוהלים בשירה צפה לשמוע את השיר “בוזגלו בוא, בוזגלו בוא, בוזגלו בוא ונשק לי את הת – -” מזכרת מימים רחוקים שבוזגלו שירת בקבוצת המקהלה ותרם אפס לשגשוגה.

שירים על לוחמים שעם הזמן כשלו ונשארו מאחור תשמע, בדקה ה – 12 יקראו בשמו של מני לוי שחקן הקבוצה שאיבד את הכרתו על המגרש מזמן ולא שב לאיתנו, ולמה דקה 12 ? כי מספר הולצה של השחקן היה 12.

איזה שיר אני הכי אוהב ? מאד פשוט, עשר דקות לפני סוף המשחק, אנחנו מובילים  4  :  0, הקהל האורח נוטש את היציעים מוכה וחבול ואנו שרים להם “יאללה הביתה, יאללה הביתה” הלוואי שנזכה בכך שוב.

תהנה, אולם הקונצרטים יהרס בסוף השנה ובמקומו ייבנה היכל חדש, תהיה גם אתה ע’ חלק מההיסטוריה ובעוד חמישים שנה תאמר לנינך “גם אני הייתי שם, זו הייתה שעתי היפה ביותר”.