משה רבנו וחואן פבלו – טרגדית הארץ המובטחת

“זֹאת הָאָרֶץ אֲשֶׁר נִשְׁבַּעְתִּי לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב לֵאמֹר, לְזַרְעֲךָ, אֶתְּנֶנָּה; הֶרְאִיתִיךָ בְעֵינֶיךָ, וְשָׁמָּה לֹא תַעֲבֹר”, (דברים , ל”ד, ד’).

הטרגדיה הגדולה של משה רבנו הייתה שבמנהיגותו הוציא עם עבדים מעבדותו והנהיג אותם אל הארץ המובטחת ארץ ישראל אולם בשעריה לא עבר בגלל חטא קדום שחטא כמפורט – “וַיֹּאמֶר ה’ אֶל משֶׁה וְאֶל אַהֲרֹן: יַעַן לֹא הֶאֱמַנְתֶּם בִּי לְהַקְדִּישֵׁנִי לְעֵינֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, לָכֵן לֹא תָבִיאוּ אֶת הַקָּהָל הַזֶּה, אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לָהֶם” , (במדבר , כ , י”ב).

אינני מתיימר להיות מומחה לתנ”ך , רחוק מכך אבל אני כן מתיימר להיות אוהב תנ”ך ואני די מאמין שבכל סיפור שניתקל בו היום יש מן הסתם סיפור דומה במקורותינו.

ועכשיו מקודש לחול.

מכבי ת”א קבוצתי האהובה עלתה לשלב הבתים בגביע אירופה, הישג שמזניק אותה ל”גדולים” של אירופה, הישג שמזניק את קופתה בסכום של כ – 80 מיליון שקל, הישג שמזניק אותה לחשוב בגדול.

קבוצת כדורגל בישראל רשאית להתחזק בחמישה שחקנים שאינם אזרחי ישראל, והכוונה שיחזקו אותה, מכבי שיחסית לאירופה הייתה בעלת קופה קטנה התחזקה בשחקנים לפי יכולתה הכלכלית ודווקא זרים די בינוניים מתתוגברים בישראלי אחד פנומן (ומי לא מכיר היום אם השם – ערן זהבי?) העלתה אותנו לארץ המובטחת לליגת האלופות, דא עקא עוד לא יבשו בגדינו מהמים של בריכת העיריה בככר מלכי הניצחון, אדי השמפניה עוד לא נגוזו מהבל פינו והתבשרנו (לא בטוח שזו המילה המאימה) ששוערה הספרדי של מכבי יוחלף לאלתר בשוער יגוסלבי (לך זכור מאיזה מרכיב של יגוסלביה  הוא הגיע), בחור צעיר בן 20 שניקנה בשלושה מיליון יורו (כסף יש עתה – ברוך השם), וחואן פבלו שבגילו 37 שמח שברגע האחרון של הקרירה שלו יהיה שותף למעמד השיא – נשאר מחוץ לארץ המובטחת.

במה חטא? בגילו המבוגר, בבעיטות השוער שלו שהקפיאו את דמם של האוהדים, ושטות אחת למשחק ששלחה אותנו להתפלל במהירות שלא נחטוף שער.

אבל זו טרגדיה של אדם שהגיע עד היעד, עד הארץ המובטחת אבל בשעריה  לא עבר.

תודה לך חואן פבלו