עמרי גליקמן, התקוה 6 , מוזיקת נשמה

ביום השישי האחרון הייתי בהופעה של “התקוה 6”,נהניתי, נהניתי מאד, הצלילים רמים ואי אפשר להיות אדיש אליהם, הגוף מתנועע מעצמו.

אבל ההופעה לכשעצמה לא הייתה העיקר, ברקע ההופעה הסתתר סיפור גדול יותר.

ידועה האמרה “יין ישמח לבב אנוש”, אבל גם המוזיקה עושה זאת לא פחות טוב (ולא נכנסתי לשילוב של יין ומוזיקה) , למוזיקה יש כח לרומם את הרוח, ללכד את השורות, להסיר את הפחד, גם תפילה היא סוג של מוזיקה.  

אבל מה קרה ברקע ההופעה ? , עמרי גליקמן, סולן הלהקה , הרוח החיה שלה הודיע שכל ההכנסות מהמופע מוקדשות להקמת חדר מוזיקה בבית חולים לילדים – “שניידר” , לא הייתי מעז לתת לדברים פומבי אם עמרי לא היה עושה זאת בעצמו, עת סיפר על שתי נערות שאושפזו במחלקה האונקולוגית, שעמרי פגש בבית החולים לבקשתן, שר להן ליד מיטתן אבל לצער כולנו נוצחו בקרב על בריאותן, בני המשפחה שלהן כיבדו את התקוה 6 והגיעו להופעה.

עמרי תמיד מתגייס לטובת מאושפזי שניידר ונענה לפנייתה של בלהה ניצן שהיא מגשימת החלומות של הילדים החולים, ומביאה להם זמר, כדורגלן, כדורסלן, ספר, צעצוע, בגד  וכל מה שהם מבקשים.

שילוב מנצח בין יכולת מוזיקלית  נדירה לבין נשמה טהורה זוהי “מוזיקת נשמה” במיטבה שיש בה חמלה שגילו עמרי וחברי הלהקה התקוה 6 ובכך גרמו להופעה מרגשת, היה כיף גדול להיות שותף (פסיבי לגמרי) בהופעה.

לא פעם אני אומר לעצמי שהמדינה שלנו נבנית מהרבה אזרחים טובים שעושים כל אחד כמיטב יכולתו למען האחר, החלש, החולה, הבודד, הנזקק, לכן התחברתי לשיר “לו הייתי ראש הממשלה” בביצוע התקוה 6 ומצרף אותו , מתוך תקוה שמישהו מהאנשים הבאמת טובים, הבאמת תומכים יהיה באמת ראש הממשלה.

ולעמרי ולכל חברי התקוה 6 , תודה על המוזיקה, תודה על הלב הענק.

https://youtu.be/JkFrNyFtAGE