רויטל זלצמן, נעמי שמר, הבימה ואני

הייתי בדרך להצגה על נעמי שמר בהבימה, מדובר בהצגה שנקראת “סימני דרך” מחזמר המספר את סיפור חייה של נעי שמר.

לא ידעתי בדיוק במה מדובר, התייעצות קלה עם דנה המומחית לתאטרון, קולנוע ובכלל אמנות הבמה שהמליצה  ויצאתי לדרך.

הדרך סימלה את העתיד להתרחש, מצאתי חנייה הכי קרוב להבימה, נהניתי מהמפרשיות הקטנות המפלגות בבריכה הקטנה ברחבת התיאטרון והתיישבתי.

את ההצגה נושאות ארבע שחקניות המגלמות את נעמי שמר בגילאים שונים, רוני דלומי – נעמי בסוף שנות העשרה, רויטל זלצמן – נעמי בשנות השלושים, דפנה דקל – נעמי בשנות החמישים וסנדרה שדה – נעמי בערוב ימיה.  

על יצירתה של נעמי שמר מיותר להכביר מילים , ברור מראש ששירייה הם מקור להנאה, לזיכרונות, לתקווה כך שכבר כאן נוצרת תשתית להצלחת המחזמר.

עד ההפסקה (שימו לב המחזמר נמשך כשעתיים וחצי) המחזמר התנהל , לא הרגשתי שאני נמצא בתוך חוויה גדולה, ובהפסקה הייתי עד למספר דיונים מסביבי אם כדאי לפרוש וללכת הבייתה, בסופו של דיון איש לא הלך – למזלם.

אחרי ההפסקה כאילו מנוע רקטי הניע את המופע, חוויה, הקהל שר בלחש עם השחקנים, גם דמעות הרטיבו את העיניים , הייתה חוויה ענקית ובלתי נשכחת.

בסיום כל השחקנים עמדו בשורה אחת ושרו עם הקהל משיריה של נעמי שמר.

חוויה , מומלץ בכל לב, תגיעו להצגה.

ובשולי החוויה  – השחקנית רויטל  זלצמן, שעד אתמול לא שמעתי את שמה והיום הוקסמתי ממנה.

פעמיים קרה לי שראיתי שחקן בתחילת דרכו ואמרתי לעצמי – נצור את הרגע, בעתיד תוכל לומר ראיתי כיצד זה התחיל, הייתי שם, זה קרה במשחק נבחרת בכדורגל עם בן סהר בן ה – 17 כבש שני שערים, זה קרה עם נעמה גולדמן זמרת האופרה שלרגלי המצדה החליפה ברגע האחרון את כוכבת האופרה שחלתה ועשתה זאת בענק, אתמול זה קרה לי עם רויטל זלצמן שפיזרה קסמים  על הבמה, הביצוע שלה בסצנת הדייטים הלא מוצלחים (תלכו להצגה תבינו במה מדובר) היו יצירת אומנות של ה”שילוש הקדוש” שבמחזמר – תנועה , שירה, משחק.