חג הסוכות, שמחת תורה משנת תרפפ”ו ועד היום

תמיד אהבתי את חג הסוכות, עוד שהייתי ילד והסתופפתי בסוכה שבנו הורי וזה היה מזמן, מאד מזמן, אני זוכר היטב את ריח הסכך ההולך ומתייבש עם הימים, את המתח אם ירד גשם אם לאו ואם ירד אם יפגע בקישוטים ?.

אלו היו (כמו היום) הימים האחרונים של הקיץ, הימים אחרונים שניתן לשבת בסוכה לפני שהקור והגשם יבריחו אותנו פנימה, המאבק בין עונות השנה ריתק אותי , כמו בהורדת ידיים, היו ימים חמים , היו ימים קרים, תמיד היה מתח של מה יהיה.  

אהבתי את שמחת תורה, את הריקודים עם ספרי התורה בבית הכנסת השכונתי והכי הכי חשוב דגל שמחת תורה שקנו לי הורי, לא סתם דגל אלא עם ארון קודש שדלתותיו נפתחות ונסגרות , עם פירורי זהב וכסף (אני כמעט בטוח שהזהב היה 24 קרט, יכולים להוכיח שלא ? ) ופסגת הפסגות תפוח ונר ואל תשכחו אלו היו ימים של צנע בארץ ותפוח לא היה דבר של מה בכך.

השנים חלפו הסוכות החדשות הן עם “סכך לנצח” , דגלי שמחת תורה  אני מתקשה למצוא לנכדיי,  תפוח כבר זה לא   BIG DEAL אבל מזג האויר והשמחה בבית הכנסת נשארו אמיתיים כמו אז, אני אוהב לנשק את ספר התורה, אוהב לאחל ולקבל את האיחול “שתזכה לשנה הבאה” ואוהב את החג השמח הזה.

עוד מעט נחזור לשגרה האפורה, הימים הקצרים, הלילות הקרים, הגשם (אני תקוה) שיורד, הבגדים המסורבלים, תנורי החימום, אבל בקצה מחכה לנו חג הסוכות הבא.

“שתזכו לשנה הבאה” , חג שמח