רוסיה – מנפלאות החוג הצפוני

לפני נסיעתי לרוסיה שאלו אותי אם אחווה לילות לבנים, לא הבנתי את השאלה, לילה לבן במושגים שלי זה תרגיל משימתי גדודי עם סיום המילואים שבו אנו “נלחמים” יום, לילה ובוקר, לא הבנתי מה ענין סיום מילואים לטיול אזרחי שלו לרוסיה.

שלוש שעות וחצי נסעתי 700 ק”מ צפונה ברכבת מהירה ממוסקבה לסנט פטרבורג, הגענו לעולם אחר, עיר הרבה יותר יפה ממוסקבה, האזרחים נראים מחייכים יותר, אני כתייר הרגשתי נוח יותר.

הנסיעה צפונה תרמה גם לנפלאות מבחינתי במשך הזמן שבו אור היום שולט לבין חשכת הליל, היה לי מוזר שבעשר בלילה עוד אור יום, אבל ההפתעה הגדולה עוד חיכתה לי בהמשך.

מעל הנהר נייבה החוצה את העיר הונחו גשרים רבים, בגלל גובהם (אולי מוטב לומר “נומכם”) יש צורך בכדי לאפשר מעבר ספינות אל הים הפתוח את הרמת הגשרים למספר שעות, והרמת הגשרים בלילה זו “שמחה גדולה”, בסביבות שעה 01:00 מוסיקה רועמת מרמקולים, עשרות סירות שטות הלוך וחזור , תנועת כלי הרכב נעצרת והגשר נפתח ועולה, חוויה.

חזרנו למלון השעה הייתה קרובה לשתיים  בבוקר והבחנתי שהשמיים מבהירים, לקח לי מספר דקות להתעשת ולהבין שזוהי הזריחה, ובכדי שאוכל להאמין לעצמי בעתיד שכך הם הדברים צילמתי את השעון וברקע השמיים הבהירים, אל תתבלבלו השעה היא לא 14:00 אלא קרוב ל – 02:00, אכן לילות לבנים.