רוסיה – הילד הרץ

אצלי קרוב לבית , בצומת הרצליה אני נתקל במתפרנסים מהסוג החדש, כשהרמזור מאיר באדום והתנועה נעצרת מזנקים לולינים לפני המכוניות שנעצרו, מפליאים בנענועי הולה הופ, מקפיצים כדורים באויר ומקנחים באיסוף כסף מהנהגים.

לפני שנים רבות הייתי בפריז, הגעתי למלון אחרי חצות ולפתע שמעתי תזמורת כלי נשיפה, לא התעצלנו (אשתי ואני) וירדנו לרחוב, הסתבר שזו הייתה תזמורת של כעשרים סטודנטים מהסורבון, כולם גברים ומתוגברים בבחורה אחת, בבחורה עם הכובע שאוספת את הכסף, הם ניגנו נפלא וקיבלו מאיתנו מספר פרנקים (מי זוכר כמה).

בסנט פטרבורג גיליתי את מי שעולה על כולם בטכניקת איסוף כסף , יצאנו לשייט בתעלות העיר וליווה אותנו נער צעיר בריצה במקביל לסירה, כל אימת שהתקרבנו לגשר נעמד הנער על הגשר  ונפנף לנו לשלום, בתוך תוכי קראתי לו “הילד הרץ”.

חשבתי לעצמי למה יש אלופי ריצה לחמשת אלפים  מטר ועשרת אלפים מטר מקניה, אתיופיה ושאר מדינות אפריקה ? כי הם או שרצים אחרי אריות או שהאריות רצים אחריהם וכך או אחרת מפתחים כישורי ריצה, ועכשיו “הילד הרץ” מפתח את אותם כישורים בריצה אחרי ספינות תיירים ואם באולמפידת 2024 יזכה רוסי מסנט פטרבורג במדלית זהב בריצה אוכל לומר לעצמי – אני זוכר אותו שעוד היה “הילד הרץ”.

לתוהים –  גם אנחנו כמו רוב השייטים צ’יפרנו אותו בכסף בנדיבות רבה, הגיע לו – היה חמוד.