על הספר “סיפור אהבה” מאת אריך סגל

עד כמה שאני חושב שאני אדם מושלם כל פעם מסתבר לי שיש לי עוד ועוד חסרונות , בפוסט הזה באים שניים מהם לידי ביטוי, אני רומנטיקן חסר תקנה ואני נוסטלגיונר (מתרפק על הנוסטלגיה) וגם כאן אני חסר תקנה, מה לעשות כל אחד והדפקטים שלו.

הספר “סיפור אהבה” יצא לאור לפני מעט יותר מיובל שנים , נחשפתי אליו במהדורה האנגלית ואח’כ בתרגום העברי, הספר החסיר פעימה מלבי.

כל אחד זכאי לאהבה אחת גדולה בחייו, כשאהבה גדולה מגיעה היא לא מסובכת, היא ברורה מאד, גם הספר הוא כזה וזה היה סוד קסמו.

“ניגודים נמשכים” גם הוא משפט שגור בשטח הרומנטי, “ניגודים נמשכים” זה הימור על כל הקופה, אם זה מצליח אז כמו בקזינו אתה גורף אליך  עם מגריפה את ערימת הז’יטונים ואם זה נכשל אז זה כמו מפגש בין תומכי ביבי למתנגדיו, הספר מפגיש בין ניגודים, אוליבר בן משפחת אצולה של העיר בוסטון לבין ג’ניפר ממשפחה עניה בת למשפחה ממוצא איטלקי ועניה כמובן, אם תרצו הגרסה האמריקאית  לסטריאוטיפ הישראלי של האשכנזים והספרדים.

הרומן בין השניים משול לכוכב שביט, מגיע בפתאומיות, בוהק באור גדול ונעלם חיש קל אל מעבר לאופק, אני לא מקלקל לקורא העתידי שום דבר כי כבר במשפט הראשון בספר נכתב          ” מה אפשר לומר על בחורה בת עשרים וחמש שמתה?” .

כאמור קראתי את הספר לפני שנים רבת, רבות מאד, זכרתי מתוכו את המשפט המנצח              ” כשאוהבים אין צורך לבקש סליחה” , בזמנו חיפשתי עותק של הספר אבל לא מצאתי והיות ואני מזכיר את הספר מפעם לפעם הבוס שלי רועי כהן אתגר את עצמו וליום ההולדת שלי (שגם זה היה מזמן) נתן לי אחלה מתנה בשמו ובשם הצוות שלי למשרד – הזדמנות נהדרת להודות להם מחדש, הספר היה מונח ליד מיטתי ובראש השנה קראתי אותו מחדש, כמו יין ישן נהניתי ממנו מחדש.

הספר מיועד לכולם , למי שאהב, למי שאוהב ולמי שעוד יאהב, מי שלא מפחד להיות רגשן יהנה מאוד מהספר.

לימים הספר הפך לסרט קולנוע בכיכובם של אלי מקגרו בתפקיד ג’ניפר וריאן אוניל בתפקיד אוליבר, סרט מוצלח.

מצ”ב כתבה על הסרט והספר ממרחק השנים:

https://www.ynet.co.il/entertainment/article/B1g311M0ov

מצרף לכם את שיר הנושא של הסרט מאת אנדי ויליאמס המכיל בתוכו קטעים קצרצרים מהסרט:

תאהבו ותהנו אחרת לשם מה חיים ?.