על הספר “למה מי זה מייקל” מאת אליעזר שקדי.

לפני מספר חודשים שמעתי בתוכנית רדיו את אלוף (מיל.) אליעזר שקדי מי שהיה מפקד חיל האויר מספר כיצד תרם לשילובם של חרדים בחיל האויר, בשפה קולחת סיפר על התהליך ופשוט רותקתי לשמוע אותו מדבר.

עכשין הוציא שקדי (סליחה על הפאמיליריות) ספר בשם “למה, מי זה מייקל”  (רצ”ב סרטון קצר שבו המחבר מסביר את מקור השם – שווה), הספר הוא אסופה של סיפורים קצרים מאד מחוויות שעבר המחבר לאורך חייו , ללא סדר כרונולוגי והכי חשוב בסיומו של כל אחד מהסיפורים יש לקח.

אם מישהו חושב שהספר עוסק בעיקר איך להיות טייס קרב טוב יותר הוא טועה וטועה בגדול, הספר עוסק בכל, איך להיות בן אדם, על כיבוד הורים, על גידול ילדים, על התנהלות בין אדם לחברו, על מהות הדמוקרטיה, בקיצור על כל מה שזז וזה הרגע שבו אני חייב להודות שקראתי רק שליש מהספר, החוצפה שלי לכתוב על הספר כבר בשלב זה של הקריאה נובעת ממספר סיבות, מכך שכל כך התרשמתי מה שקראתי, מכך שאני מרגיש שאני כמו ילד קטן שעומד מול קופסת סוכריות שחבל לי שהיא תיגמר וכל יום נוגס בסוכריה אחת , בסיפור אחד וההנאה שלי מובטחת לאורך זמן.

זה לא ספר רגיל, עלילה מתפתחת, רומנטי, מתח, סוף בלתי צפוי אלא מדריך לחיים, מדריך לשיפור, מדריך לטוב שבכולנו.

קראו את הספר, תסיקו את המסקנות שלכם, תתנו אותו לילדים שלכם או במקרה שלי לנכדים שלכם , שיהיו אנשים טובים יותר, בקיצור ספר מעורר השראה.