על הספר “זר” מאת סטיבן קינג

אני אוהב את הספרים של סטיבן קינג, יש בהם עירוב בין המציאות לדמיון, אבל כל ספר מעורר אצלי מחשבה והסיפור לא נגמר עם סיום קריאת הספר.

משיצא הספר “זר” היה ברור לי שאני אקרא אותו ואכן הספר הגיע לידי.

הספר אינו “קל לעיכול” הוא עוסק בתקיפה מינית של ילדים והריגתם (ואני עוד מתבטא בעדינות רבה) , איך מתייחסים לחשוד מיידי, מי שאתמול היה דמות אהובה בקהילה והיום מוקצה מחמת מיאוס, איך מתנהלים אנשי החוק (שוטרים פרקליטים) דבר שאקטואלי גם היום אצלנו.

הסיפור נפתח בגילוי גופתו של ילד בן 11 שנרצח (ויותר מכך, אבל כאן אינני רוצה לפרט) , הרצח קורה בעיירה קטנה שבה כולם מכירים את כולם, החשוד ברצח איש משפחה נעים הליכות שמאמן את ילדי העיירה ואף זכה בפרסים על תרומתו לקהילה.

האיש נעצר באמצע משחק של ילדי העיירה לעיני כל התושבים, מה שנורא שבזירת הפשע מפוזרות הוכחות לכך הוא הרוצח מבלי שהרוצח ניסה להסתיר אותן, העלילה מתפתחת לכך שישנן הוכחות שהחשוד ברצח  נמצא בזמן שבוצע הרצח עשרות קילומטרים ממקום הרצח (סטיבן קינג – כבר אמרנו?) מכאן אינני רוצה להמשיך לפרט בכדי לא לקלקל את חווית הקריאה לקורא העתידי.

אהבתי את הספר, מתאים לחובבי הז’אנר של מציאות ודמיון מעורבים יחד, יש בו קטעים “הופכי קיבה” אבל הספר נקרא כספר מתח בנוי היטב, ממליץ עליו בחום.

קראו ותהנו.