השיבה לבלומפילד

גם לנו אוהדי הכדורגל התל אביבים  יש את “זכות השיבה” ,אחרי שנדדנו בשנים האחרונות בשדות זרים, שנים רוויות געגועים לכור מחצבתנו , נחלת האבות,  לאיצטדיון בלומפילד שביפו התבשרנו אתמול שזכינו לגאולה, איצטדיון בלומפילד יפתח את מחדש שעריו ואנו האוהדים נעבור בהם, (למען האמת עדיין בקצה המוח נמצא החשש שבכל זאת לא תעמוד עיריית ת”א בלוחות הזמנים אבל למה לראות שחורות) . 

את בלומפילד פגשתי לראשונה לפני עשרות שנים, אז הוא נקרא “באסה” (ביצה בערבית) , היינו ילדים, כסף לקנות כרטיס הס מלהזכיר , למי היה, אבל פעם החומה הייתה עשויה מבלוקים חלולים, חברי לכיתה יוסי אקלר (איפה הוא היום ?) הביא לבנה , “נגח”  חור בחומה והשתחלנו פנימה, ישבנו ביציע ריק, שיחקה הפועל כפ”ס נגד מישהו , אלוהים (אולי) זוכר נגד מי ושיא השיאים בעיתון “דבר” הופיעה למחרת תמונה מהמשחק ואני זוכר את “הנקודות” ברקע שהיינו החברים שלי ואני , אכן כבר אז הייתי סלב אם כי לא הכרנו את המינוח.

עם השנים החומה נעשתה מוצקה יותר והפתרון של שבירתה הפך ללא מציאותי ואז עברנו לנוסחת הפלא – “הלו תכניס אותי” , עמדנו בתור עם המבוגרים בעלי הכרטיסים וביקשנו שיאמצו אותנו לרגע ויכניסו אותנו איתם בשיטת “אב ובנו “, אז לא דרשו כרטיס מכל ילד, וכך זכיתי לאבות רבים , אם כל כל פעם לדקות ספורות.

היציעים היו מעץ והאוהדים היו מברזל, חמסין לא הרתיע, גשם לא הבריח, מי חלם על משחק בשעות הערב, או לשבת מתחת לגג באיצטדיון, המקומות לא היו מסומנים וכולנו נדחסנו לגוש אנושי אחד גדול משולהב או מאוכזב לפי הענין.

בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת “באסה” הפך ל”בלומפילד”, במימון משפחת בלומפילד שופץ האיצטדיון, הייתי במשק חנוכת המגרש, הגיעה קבוצה איטלקית “ליבורנו” שמה , הייתה שמחה הפכנו להיות מודרנים.

במגרש הזה ראיתי את טובי השחקנים, את סטנלי מתיוס, את מוצי ליאון , את בובי צ’רלטון, את שייע גלזר, את גינטר נצר, את גדעון טיש, ועוד רבים וטובים, הרבה נוסטלגיה.

מחכים לאיצטדיון המחודש, שנהנה ממנו, שמכבי יקחו בו אליפויות, שנמצא חניה, שיהיה כיף.

בשעה טובה ומוצלחת.