המהפך – במלחמה , בפוליטיקה , בכדורגל

בתקופה זו בשלל אירועיה נזכרתי במהפך, או אם תרצו במהפכים.

מהפך מילה שהפכה בזכותו של חיים יבין למושג, לתחושה של “נעו אמות הסיפים”.

השבוע נתפרסם שמישהו הפציץ עמדות אירניות / חיזבאללה בתל – חרה (מתנצל, אבל לא אני נתתי את השם לתל) אשר ברמת הגולן, עשיתי לעצמי מסע בזמן 46 שנים אחורה למלחמת יום כיפור, גם אני נלחמתי על תל – חרה, תל ששלט על כל רמת הגולן , “תמונתו” של התל חרוטה בזיכרוני עד היום, אל תשאלו אותי על מידת ההצלחה בכיבוש התל, כי לא נעים , נשאיר את הסיפור קצת עלום, אבל החשוב במלחמת יום כיפור זה המהפך, מקטסטרופה הפכנו את המצב לנצחון , אבל תל חרה נשאר עד היום כמו קוץ בת – – ולכן לא קשה לנחש מי פעל שם השבוע.

תקופת בחירות בארץ, תקופה מנומנמת משהו, לא באמת מתח, או שכל המנהיגים מייאשים, או שהאזרחים עייפים ממערכת בחירות שנסתימה זה לא מכבר או שסתם חם בחוץ ולמי יש כח להתרוצץ, מכל מקום חלק מהאוכלוסיה חושק במהפך וחלק אחר חושש ממהפך, יהי שם המהפך מבורך.

אתמול הפסידה מכבי ת”א במשחק החוץ שלה במשחק במסגרת גביע אירופה, בשבוע הבא גומלין, למה אני מתפלל יחד עם עוד עשרות אלפי אוהדי מכבי ? נכון , למהפך.

בכדורגל יש המון משחקים עם מהפכים, בחו”ל גמר גביע אירופה מנצ’סטר יונייטד נגד באיירן מינכן ובארץ המהפך הדרמטי של מכבי בדרבי בניצחון 3 : 2 (עד עכשיו מפעמת בתוכי תחושה של תענוג בלתי נדלה), למה אני מקווה ?, למה אני מייחל ?, למהפך בשבוע הבא, אני אלך למשחק עם נכדיי, איזה תענוג אם בעוד עשרות שנים שעה שאני כבר אהיה במחוזות אחרים הם עוד יזכרו את המהפך שחזו בו יחד עם סבא.

בהצלחה למכבי.