פולקסווגן – החיפושית האחרונה

עולם הולך ונעלם, ברית המועצות נעלמה ועכשיו הפולקסווגן חיפושית האחרונה ירדה מקו היצור ונוסעת אל עבר השקיעה, כך חולפת תהילת עולם.

אביה הרוחני של החיפושית היה גדול צוררי העם היהודי שהורה למהנדס פורשה (שעל שמו מכוניות היוקרה של היום) לתכנן מכונית עממית, שתהיה מהירה, זולה ובקיצור רכב העם (פולקס  ווגן בגרמנית), כך נוצרה החיפושית, מכונית שהייתה נפוצה בעולם כולו עשרות בשנים שתמיד שמרה על ה”קו” המעוגל המיוחד לה.

בזכות החיפושית למדתי על התקדמות הטכנולוגיה, ביקרתי לראשונה בוולפסבורג העיר של פולקסווגן (גרסה גרמנית לעיר דטרויט  של תעשיית הרכב בארה”ב) בשנת 1973 בקו הייצור של החיפושית (חוויה מדהימה, כל מי שמגיע בכל מקום בעולם לעיר שמייצרים בה רכב אל תחמיצו לטייל לאורך קו הייצור), קו הייצור היה מלא עובדים רובם ממוצא טורקי שהגיעו לעשות את העבודה השחורה כמו הרכבה של מראה לדלת, הרכבת מגבים ושאר מיני עבודות מונוטוניות, בשנת 1985 ביקרתי באותו קו ייצור שהפעם ייצר את מכונית הגולף ונדהמתי מהאוטומציה, לא היו פועלים בקו הייצור, רובוטים עשו את כל העבודה ורק מפקחים שהיו בחדרי זכוכית מבודדי רעש וטמפרטורה פיקחו על העבודה השוטפת.

שמדברים על החיפושית אינני יכול שלא להיזכר בחברי רפי ג. והחיפושית הצהובה שהייתה לו, אוטומטית שאני מדבר על רפי אני חושב על האימרה           ” החיים לא נעצרים בגיל שלושים”, אל תבחנו את האימרה ממרום גילנו היום אלא מלפני ארבעים שנה, שעה שרפי בגיל שלושים החליט לעצור ולנסוע לדרום אמריקה לטיול של אחרי צבא למרות שסיים את הצבא כעשור שנים קודם לכן.

השבוע  ירדה במקסיקו החיפושית האחרונה מקו הייצור, בגרמניה היא כבר ירדה מזמן, נזכור אותה כפי שהייתה, מכווצת, מרעישה , אמינה, מעניין מי יחליף אותה כרכב העממי הבא.