נוסטלגיה עם בחירת יו”ר חדש לעבודה

עמיר פרץ נבחר ליו”ר מפלגת העבודה, ברכות, היעד של עמיר הוא 15 מנדטים בבחירות הקרובות, אני מאחל לו שלא יהיה ה”קברן”  של תנועת העבודה.

נולדתי בבית פוליטי , מפא”יניקי עם כל המשתמע מכך.

כילד התלוויתי לא פעם לאבי לישיבות של מועצת פועלי ת”א בבית ברנר המיתולוגי, אני זוכר את הישיבות על הגג שאפשרו לרוח הנושבת לצנן את הויכוחים הלוהטים, מאד אהבתי לראות מהגג את האוניות שעגנו בפתח נמל תל אביב ויפו (כן היו ימים כאלה) , ועוד יותר חשוב ההליכה ביום ששי לבית ברנר, למודיעין ושם חיכתה במעטפה הזמנה לכדורגל בבאסה (בלומפילד של היום) . 

אני זוכר את סניף ה’ של מפא”י ברחוב מונטיפיורי בת”א , את ההכנות לבחירות עם האות “א” המיתולוגית , כילד חדור תחושת שליחות חילקתי בפתח הקלפי פתקי הצבעה של המפלגה הנכונה (כמובן) ושיא הפוליטיקה שלי היה שמנחם בגין ז”ל הגיע לשכונה ביום הבחירות רצתי אחריו וצעקתי בקול רם “בן גוריון לשלטון בגין מוכר עיתון” , אכן חרוז מדהים, לימים אבא שלי סיפר שהוא הגיף את התריסים כי פחד שיזרקו לנו אבנים הבייתה, דבר שלא קרה.

כמו כל חבר מפלגה בימים הטובים ההם אבי היה מנוי  על עיתון “דבר” מנוחתו עדן ובאופן אוטומטי הייתי מנוי על “דבר לילדים” אכן ינקתי סוציאליזים מגיל צעיר מאד.

הימים חולפים , גם השנים , וממפא”י, המערך, העבודה כמעט שלא נשאר דבר, מתנועה מפוארת עם מנהיגות מפוארת עם ביצועים מפוארים הפכה לכמעט לא רלבנטית , הנהגתה היום הייתה זוכה בעבר בקושי לחבוש את הספסלים האחוריים.

מה יהיה בגורלה ? קשה לי לקבוע, האם תחזור לימי תפארתה ?, אתגר ענק עומד בפני עמיר פרץ, בהצלחה.