לפנחס בנהאל – במזל טוב ליום הולדתך

משה דיין המנוח אמר בזמנו ש”רק חמור לא משנה את דעתו” לאחר שהצטרף לממשלת הליכוד וזה היה מזמן, בימינו יש  כעסים על זה שכתב ספר איך להילחם בקורונה ופועל בדיוק ההיפך ומי כועס ? התומכים בזה שכתב ספר איך להילחם בטרור ועשה בדיוק ההיפך.

ואני הקטן מה אומר ? אני נתלה באילנות הגבוהים הללו וגם אני שיניתי את דעתי (לא ירחק היום וגם אני אהיה ראש הממשלה) .

לפני שנים רבות כך מתחילות כל האגדות גם אני הייתי צעיר (קצת מפתיע בהתחשב במצבי היום) שירתי בצבא, הייתי קצין צעיר בגולני (שחצן ופוחז כמובן) וככזה ידעתי בדיוק מי האויב וכיצד להילחם בו, אם אתם חושבים שבסורים עסקינן אתם טועים, גם ירדן, לבנון או מצרים לא היו האויב האולטימטיבי, האויב הגדול היה השוטר הצבאי, והימים ימי כומתה על הראש, דיסקית על הצוואר, תחבושת אישית בכיס אחד  תעודת שבוי בכיס השני ו”פס” בארנק והמלחמה הייתה ברורה על הזכות ללכת ללא כומתה וטוב יותר להתפלח מהבסיס ללא פס ואם נתפסת ישנן מספר דפ”אות , לברוח, להכות את השוטר הצבאי, להמר ולדרוש ממנו הצגת פנקס שבוי, דיסקית ואז אני לא אשטנקר עליך ואתה לא תדפוק לי דו”ח.

השנים חלפו, נקודת המבט כלפי אלה שרק אתמול שרנו להם בלעג  “בראסו פה, בראסו שם, בראסו שב לי על ה…” ( ומכאן זוהי פורנוגרפיה לשמה , אוותר עליה) השתנתה, ראיתי אותם במלחמה מנתבים תנועת כוחות תחת אש, סייעו לחיילים שבלהט הקרב הלכו לאיבוד בקיצור היו איתנו, אבל הגורם ששינה את גישתי לשוטר הצבאי ב – 360 מעלות (בכתה ד’ המורה שלי להנדסה   הייתה חולה)   היה חתן היום הולדת של היום פנחס בנהאל שהיה קצין בכיר במשטרה הצבאית לאורך שנים רבות, לאחר שהכרתי אותו חלחלה בי ההרגשה שאולי השד של המשטרה הצבאית איננו שד נורא כל כך , אפילו להיפך.

בהזדמנות בנהאל היקר מזל טוב ליום הולדתך, שתזכה לאורך ימים טובים ובריאים שלידיה לצידך ומוקף במשפחה שבנית, בנות, חתנים, נכדים רק טוב.

בחוכמת הבדיעבד  וברוח ימי התשובה מקווה שסולח על הדעות מלפני יותר מיובל שנים. 

גמר חתימה טובה