האתגר של עינת – צהוב

והימים ימי הקורונה, יושבים ספונים בבית ומחכים שקרן שמש צהובה תיכנס ותאיר את הימים הקודרים בהם אנו חיים, אבל בעודי בוהה אל מול המציאות קיבלתי מייל מעינת ובו היא מאתגרת אותי בכתיבה על צבע צהוב, חייכתי , אני וצהוב הולכים יחד עשרות בשנים, זה סיפור אהבה שלמרות שאני זוכר למי ניתנה הנבואה אני מתנבא ובטוח שזה סיפור אהבה שלא ייגמר לעולם.

לצהובים נחשפתי בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת , המדינה בקושי יצאה מתקופת הצנע, למכולת הלכנו עם פנקס תלושים כי המזון היה בקיצוב ,מסתננים פגעו בנו (מסתננים שם נרדף למחבלים היום), אריק שרון הקים את יחידה 101, והחלוץ המרכזי של הנבחרת היה שייע גלזר ז”ל.

למי שלא הבין – אני מדבר על מכבי ת”א, תלבושת הקבוצה הייתה מכנסיים כחולים וחולצה צהובה (עכשיו הכל מתבהר) , ולא בכדי אלה צבעי הקבוצה, שחקנה של מכבי באותן שנים רחוקות היה יוס’לה מירמוביץ’ שקבע את הצבעים, כחול מדגל ישראל, צהוב לזכר  הטלאי הצהוב שהנאצים ימ”ש סימנו בו את היהודים.

ומאז הצבע הצהוב מלווה אותי ואני אותו, ברגעים קשים של המועדון כינו אותנו “צוללת צהובה ” (אכן שיר מקסים) ובימים טובים כינו אותנו “האימפריה הצהובה” וכמו בשמחת בית השואבה מי שלא ראה אלפי אוהדי מכבי בכיכר מרכזית של עיר אירופית שרים “כולם יודעים שאירופה צהובה” לא ראה שמחה מימיו.

יכולתי בהקשר של צהוב לכתוב על השמש המפציעה מבעד לעפאי העצים, יכולתי לכתוב על כך ששתיקה שווה זהב, יכולתי לכתוב על הזהב של מידאס, יכולתי לכתוב על עיתונות צהובה, יכולתי לכתוב על תירס שאני כה אוהב, אבל בחרתי לכתוב על כדורגל , זה הכי חשוב בעולם? לא אענה ישירות, בוב פייזלי ז”ל מנהלה האגדי של ליברפול בעבר  אמר ” הכדורגל לא הדבר הכי חשוב בחיים, הכדורגל זה החיים עצמם”, יש לכם השגות ? תפנו אליו (אני מודע לקושי).

בימים אלה אני מייחל שלא נהיה צהובים זה לזה, ונתברך כולנו במשפט “ישועת השם כהרף עין”.