“דינא דמלכותא דינא” – על הממשלה שבדרך

 “דינא דמלכותא דינא”  אני מסכים לכלל התלמודי הזה,  ולכן הממשלה שעומדת לקום היא הממשלה שלי והעומדים בראשה (כל אחד בתורו) הם ראש הממשלה שלי, אחרת זו אנרכיה, חד וחלק.

באותה נשימה ומבלי להתבלבל אני אומר שההנהגה שלי איננה ראויה ואני בז לה ממעמקי לבי.

אומרים ש”הפטריוטיזים הוא מקלטו של הנבל” היום נוכל לומר ש”הקורונה היא  מקלטו של הפוליטקאי הצבוע”,  בשם הקורונה התאגדו מנהיגי המפלגות  והקימו ממשלה, ימים רבים רצופי משברים חלפו בדיונים על הקמת הממשלה , הקורונה לא הייתה בשום רגע תנאי לשותפות, הדאגה לחולים הושלכה חיש קל לפחי האשפה הסטירליים במחלקות האשפוז, המובטלים החדשים לא היוו רגע דל של ענין  לצוותי המשא והמתן, כל הפלפולים בהסכם , ההדגשים  ניתנו למסלול המשפטי לאפשר לראש הממשלה למצוא פתח מילוט מהמשפט, 

הנביא ישעיהו (א’ , כ”ג) אמר “שרייך סוררים וחברי גנבים כלו אהב שחד ורדף שלמונים יתום לא ישפטו וריב אלמנה לא יבוא אליהם”.

אף אחד מהשותפים לא דרש את תיק הבריאת  למרות ההסכמה הכללית שבימי משבר אלה יושב שם אדם לא ראוי,  לא דרש תקציבים  לטובת חולי  הקורונה, לא דרש תקציב למובטלי הקורונה, אבל דרשו יחד     36 שרים, 16 סגני שרים  ואולי עוד חמישה ח”כ חדשים שייכנסו לכנסת תחת כנפי החוק הנורבגי ,  ללא ספק תרומה למלחמה באבטלה,  חולי הקורנה, מובטלי הקורונה ישלמו  את עלות האתנן הפוליטי הזה, שאפגוש שר כזה  אתם מצפים שאכבד אותו ? אבוז לו.

אין כסף לשיקום המשק אבל יש 760 מיליון שקל למטוס, דירת שרד לראש הממשלה החלופי, מיליון וחצי שקל לשיפוץ הבית הפרטי בקיסריה   השלמונים נשפכים כמים.

מדהים איך שני שותפים שעד אתמול חרפו וגדפו  אחד את השני,  לא אמין, מפזר הבטחות , רודף בצע, פוגע בבטחון ישראל , טמבל , עושק כספי משטרה, בעל ספריה של סרטים ארוטיים על עצמו שזלגו עד אירן,  השאיפה המקראית לחלום עתיד הימים “וגר זאב עם כבש” לא תיושם כאן אלא כמו במשלי קרילוב על עקיצת הצפרדע ע”י העקרב באמצע הנהר כי זה הטבע של העקרב, גם כאן המפגש בין הזאב לכבש יסתיים כמו בטבע בכל מפגש שכזה.

אין לי שמץ טענה למנהיג הליכוד , הוא לא חייב לי דבר , לא תמכתי בו, לא התרשמתי ממנו, לא הצבעתי בשבילו, אבל מבני גנץ ציפיתי לדבר אחר , הוא הבטיח לי שלא יתמוך בממשלה בראשות נתניהו, האמנתי לו, האמנתי בו, הצבעתי עבורו, הוא מעל באמוני,אם כך נהג ה”ארז בלבנון” מה לי לכעוס על אזובי הקיר חברי הכנסת אורלי לוי,  עמיר פרץ, איציק שמולי, על גנץ שהיה המנהיג יש חובה גדולה יותר, האימרה   “מִמֶּנִּי תִרְאוּ וְכֵן תַּעֲשׂוּ” (שופטים, ז’ , י”ז) שאמר גדעון וחקוקה בבה”ד 1 בית הספר לקציני צה”ל, למנהיגי העתיד הפכה למילה מתה, מה אראה ומה אעשה ?, לשקר,להונות?, להשתתף בביזת הקופה הציבורית? .

לא לממשלה הזו ייחלנו, לא לממשלה הזו ציפינו, בני גנץ באבחה אחת חדה גדע את התקווה למחר טוב יותר, בני גנץ היה גבור צבאי ללא ספק, כגיבור אזרחי הוא כשל, בכשלונו הוא הכשיל גם אותנו.

נצפה לימים טובים יותר, לממשלה ראויה, לא מבוססת בבוץ פלילי, לא חומדת את הקופה הציבורית,    שתהיה בעלת נורמות מוסריות גבוהות, שתהיה ראויה לנו האזרחים, שתוכל לומר לנו מבלי להשפיל את העיניים :

 “מִמֶּנִּי תִרְאוּ וְכֵן תַּעֲשׂוּ” .