אתמול שי דרומי, היום אריה שיף, מחר אנחנו

למען ההגינות אין לי שום היכרות לא עם שי דרומי לא עם אריה שיף והשכלתי המשפטית מסתכמת בקורס דיני חוזים אותו סיימתי בציון שמונים ומשהו לא מציב אותי בעמדת מועמד לתפקיד נשיא בית המשפט העליון.

לפני מספר שנים ירה חקלאי בשם שי דרומי בפורצים שנכנסו לשטח שלו וניסו לגנוב כבשים, לפני מספר שבועות ירה אריה שיף בגנב שניסה לגנוב את רכבו, בשני המקרים הגנבים נהרגו, בשני המקרים היורים נעצרו, שי דרומי שוחרר אחר סאגה ארוכה, אריה שיף עתיד להיות מואשם ברצח.

כאמור אינני משפטן ואינני בקיא בפרטים , האם הוא צעק “עצור סיסמה” האם הוא ירה ב – 45 מעלות או כל  שאלה מפולפלת אחרת, אבל חוש הצדק שלי אומר “הרפו ממנו”, בשני המקרים הייתה אוזלת ידה של המשטרה,היא לא הייתה במקום ולא הייתה בזמן  (נכון היא לא יכולה להיות בכל מקום בכל זמן) אבל האזרחים לא צריכים להיות מופקרים לחסדי עבריינים, לא תמיד “מערב פרוע” צריך להיות מושג רע, מי שמכיר את מכת הגניבות החקלאיות, גביית דמי החסות יודע שמערכות החוק לא יסייעו לו, צריך לבקש מהן שלא יפריעו.

האבסורד של החוק מתחיל בדברים קטנים, אחד משכיר דירה, השוכר לא משלם, שינסה המשכיר לזרוק אותו מהבית, מערכת החוק תטרוף אותו, יגיש תביעה  יתגלגל שנים, אחר עוקץ זוג קשישים ומוכר להם דירה שלא קיימת, מנסים לתבוע בבית משפט את כספם מסתבר שלנוכל יש מרצדס על שם האמא, יאכטה על שם הסבתא בקיצור מקבלים טחורים (סליחה על הביטוי).

נזכרתי באלכסנדר זייד , גיבור ישראל, שומר העמק, פסל שלו מוצב בעמק יזרעאל, הוא בבדואים שגנבו, שרפו לא טיפל בכך שהתלונן בתחנת המשטרה הבריטית, אולי הוא היה בעצם סתם עבריין שלקח את החוק לידיים ?.

לפי העיתונות אריה שיף הוא בשנות השבעים לחייו, היה קצין בצה”ל , בעיניי לא מצטייר כפרחח שיורה באנשים להנאתו, מה שקרה לשי דרומי , מה שקרה לאריה שיף יכול לקרות מחר לכל אחד מאיתנו, מה מצפים שנגיש לגנבים כוס תה פן יתקררו בעת מילוי תפקידם כגנבים?.

אני מודע שייתכן שאם דעתי תתקבל יירו אנשים קלי דעת בקלות בחפים מפשע, אבל המצב היום הוא פשוט מקומם, מקומם מאד.

ישוחרר אריה שיף.